zkk Laboratoria
Laboratoria

W naszym zak┼éadzie jest bardzo szeroki profil kszta┼écenia, dlatego laboratoria i ich wyposa┼╝enie s─ů bardzo r├│┼╝ne. Wszystkie laboratoria znajduj─ů si─Ö w budynku 2.4.

Laboratorium Central Elektronicznych

( sala 112 )

Laboratorium to jest w trakcie modernizacji. Obecnie prowadzone s─ů tam zaj─Öcia z przedmiotu - Architektura cyfrowych central elektronicznych.

W czasie ─çwicze┼ä studenci zapoznaj─ů si─Ö z architektur─ů central cyfrowych, modu┼éami central: analogowym, ISDN i DECT. W przygotowaniu jest tak┼╝e ─çwiczenie z wykorzystaniem sieci dost─Öpowej do hosta.

Laboratorium Zastosowań Komputerów

( sala 401 )

Zosta┼éo ono zmodernizowane w bie┼╝─ůcym roku akademickim. Sprz─Öt komputerowy zosta┼é ofiarowany przez bydgoski oddzia┼é firmy Lucent. W laboratorium prowadzone s─ů zaj─Öcia z przedmiotu - Komputery w telekomunikacji.
Na zaj─Öciach studenci zapoznaj─ů si─Ö z systemami operacyjnymi (DOS, Windows 95, Linux) oraz protoko┼éem TCP/IP, kt├│ry jest u┼╝ywany w Internecie.

Laboratorium Transmisji Danych

( sala 417 )

Przeprowadzane ─çwiczenia dotycz─ů pomiar├│w parametr├│w tor├│w transmisyjnych, pomiar├│w parametr├│w transmisji sygna┼é├│w cyfrowych. Ponadto studenci zapoznaj─ů si─Ö z nast─Öpuj─ůcymi protoko┼éami transmisji danych: X.25, HDLC, FTP.

Laboratorium Zastosowań Komputerów

( sala 423 )

Podobnie jak laboratorium w sali 401, zosta┼éo ono zmodernizowane w bie┼╝─ůcym roku akademickim, przez bydgoski oddzia┼é firmy Lucent.
W laboratorium prowadzone s─ů zaj─Öcia z przedmiotu - J─Özyki programowania. Na zaj─Öciach studenci zapoznaj─ů si─Ö ze sposobem pisania program├│w w r├│┼╝nych j─Özykach programowania takich jak C++, Turbo Pascal 7.0, C++ Builder, Delphi.

«  lipiec 2017  »
pw┼Ťcpsn